Rumored Buzz on Reinkarnacija

Ideja preporađanja se putem budizma raširila po velikom delu Azije. Kada je budizam dospeo u Kinu, Koreju i Japan, doktrine o karmi i preporađanju, i shvatanje da zaslužni postupci mogu da budu posvećeni pomoći dušama iz nižih ishodišta preporađanja kako bi napredovale do boljih ishodišta, naišle su na širok prijem.

Po suti Mahaparinibana so Buda in njegovi spremljevalci po obroku s Cundo nadaljevali potovanje, dokler ni bil prešibak, da bi nadaljeval, in se je moral ustaviti v Kushinagarju, kjer je imel Ānanda počivališče, pripravljeno v gozdu dreves Sala.[199][200] Potem ko je Sangi na široko sporočil, da bo kmalu preminil v končno Nirvano, je Buda v red osebno postavil še zadnjega novinca, njegovo ime je bilo Subhadda.

Temu nauku pravimo transmigracija in je spet tesno vezan na pojem karme. V čem je ta nauk sporen? Transmigracijo je ovrglo odkritje morfogenetskih polj, ki je jasno pokazalo, da ne obstaja nikakršna povezava med polji, po katerih se prenašajo informacije, ki določajo obliko in kvaliteto zavesti pri človeku, in polji, ki se nanašajo na druge vrste, zato torej nazadovanje na živalsko raven nikakor ni mogoče! Da se je transmigracija skozi zgodovino tako dobro »prijela«, gre po vsej verjetnosti pripisati dejstvu, da so bila očitno tudi originalna vzhodnjaška učenja nekoliko korigirana, saj je bilo tudi pri njih ljudi lažje nadzorovati, če so jim vcepili strah pred nazadovanjem, morda celo na živalsko raven. Nekaj podobnega najdemo v krščansko-katoliški tradiciji, kjer gre za podoben koncept zastraševanja skozi posmrtno »pokoro« v vicah ali celo v peklu. Bistvo duhovnosti

Isto tako, možete da kontaktirate i neku osobu koja ima parapsihološke sposobnosti ili medijuma koji imaju jasne slike o vašim ranijim životima. Naravno, jasno je da morate da imate poverenja u takve osobe u onoj meri u kojoj mislite da to zaslužuju.

Reč reinkarnacija potiče od latinskog izraza koji doslovno znači „ponovo ući u telo“. Reinkarnacija se odnosi na verovanje da jedan aspekt svakog ljudskog bića (ili svih živih bića u nekim kulturama) nastavlja da postoji nakon smrti. Ovaj aspekt može biti duša ili um ili svest ili nešto transcendentno što se ponovo rađa u međusobno povezanom ciklusu postojanja; verovanje o transmigraciji varira u zavisnosti od kulture, i zamišljeno je da bude u obliku novorođenog ljudskog bića, ili životinje, ili biljke, ili duha, ili kao biće u nekom drugom ne-ljudskom carstvu postojanja.[thirteen][fourteen][15]

Za nadaljevanje uporabe naše strani se morate strinjati s piškotki. Piškotke uporabljamo za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje in funkcionalnosti spletne strani.Strinjam se!Politika zasebnosti

[3] U varijantama ovog učenja, duša posle smrti provodi neko vreme na onom svetu, pre no što opet siđe na Zemlju da se sjedini s jednim novim ljudskim bićem.

Ako ne verujemo u reinkarnaciju, to znači da verujemo da se rađamo samo jednom, i to je to. Ako ovako gledamo na naše fizičko postojanje, možemo pretpostaviti da bi trebalo da se svi rađamo jednaki. Rađamo se jednaki jer imamo samo jednu šansu za život, a svi bi trebalo da imamo iste šanse.

Po besedah Samaññaphala sutra je novi kralj govoril z različnimi asketskimi učitelji in se na koncu zatekel k Budi.[179] Vendar pa tudi Jaina viri zatrjujejo njegovo zvestobo, tako da je verjetno je podpiral različne verske skupine, ne samo Budovo sango.[one hundred eighty]

Tako kot star voz, da lahko še vozi, držijo telo Tatagate skupaj jermeni... Ananda, živeti bi morali vsak zase kot otok, biti sami sebi zatočišče in ne iskati drugih zatočišč; z dammo kot otokom in našim zatočiščem, ki ne išče utehe drugje. Tisti menihi, ki v mojem času ali pozneje živijo tako,da iščejo otok in zatočišče v sebi in v more info Dammi in nikjer drugje, ti zavzeti redovniki so resnično moji menihi in premagali bodo temo (ponovnega rojstva).

Himalajų akademijos leidyklos piešinys, vaizduojantis reinkarnacijos supratimą hinduizme Tikėjimo reinkarnacija šaknys glūdi Indijoje, hinduizme.

Stari Grci su takođe imali svoje shvatanje reinkarnacije. Metempsihoza je izraz grčkog porekla sa značenjem „prenos duše” (psihe) iz jednog tela u drugo. Za razliku od reinkarnacije, u metempsihozi se duša može useliti i u različite životinje i biljke, a ne samo u drugo ljudsko telo.

Kot je ugotovila Analajojeva primerjalna študija te teme, obstajajo različne različice tega dogodka, prikazane v različnih zgodnjih budističnih besedilih.[Notice six]

Predaja budizma govori o prosvjetljenju Bude, koje se temelji na »četiri« istine. Čovjek se mora osloboditi boli. Zato treba da askezom svlada žeđ ili želju za nasladom koja neumoljivo zahtijeva mehanizam reinkarnacije.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Rumored Buzz on Reinkarnacija”

Leave a Reply

Gravatar